WeTransfer Nedir? Yüksek boyutlu dosya paylaşımı nasıl yapılır?

Gelişen teknoloji ile birlikte, dosya boyutları artmış, dosya gönderimi için internet üzerinden mail adreslerinin sınırladığı boyutlar yetersiz kalmıştır. İnsanlar için, mail adreslerinin verdiği 15 ya da 20 MB tek dosya gönderme sınırını yetersiz. Peki bu noktada ne yapacağız? Bu durum için çözümler neler?

Tabi ki bu durumun birçok çözüm yöntemi var. Sizlere bu durumun çözüm yöntemlerinden sadece birisi olan WeTransfer dosya gönderme platformunu tanıtacağız.

WeTransfer Nedir?

İnternet üzerinden dosya paylaşma platformu olan WeTransfer, çok kullanışlı arayüzü ile, insanlar tarafından çokça tercih edilmektedir.

Örneğin: 500 MB bir dosyanız var, bu dosyayı nasıl göndereceksiniz? Mail ile gönderemezsiniz çünkü dosya boyutu çok büyük. Tam da bu noktada devreye dosya paylaşım programları giriyor. Bunlardan birisi de wetransfer. Bu program sayesinde 2 GB boyutuna kadar verileri ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Program arayüzüne girdiğiniz zaman ne kadar kolay bir kullanımı olduğunu hemen anlayacaksınız.

Peki Bu Programı Nasıl Kullanabiliriz?


Programın internet sayfasına girin.

Şartlar ve Koşulları kabul edin.

Dosya eklemenizi talep eden ekrandan dosya ekle seçeneğini seçin.

Gönderici için kendi mailinizi, alıcı için ise göndermek istediğiniz kişinin mail adresini seçin.

Dilerseniz dosyayı yükleyin ve birden çok kişiye göndermek için programın link adresini kopyalayıp gönderin.

wetransfer

wetransfer

Uygulama Paralı mı?

WeTransfer uygulaması bir yere kadar ücretsiz. 2 GB sonrası 10 GB’a kadar veri gönderimi için ücretli versiyona geçmek zorunda kalacaksınız. 2 GB’a kadar olan veriler ise ücretsiz.

Bu program yüklediğiniz dosyaları, yükleme tarihinden itibaren bir hafta sunucularında saklıyor. Bu süre zarfında istediğiniz kişiler dosyaları indirebilir.

Uygulamada ücretsiz olarak 2 GB’a kadar, mobil versiyonlarda ise 10 GB’a kadar ücretsiz veri gönderebilirsiniz.

Bu program teknolojiyi kullanırken hayatımızı kolaylaştıran programlardan sadece birisi. Siz de bu tarz programlar kullanarak rahat edebilirsiniz. Flash Bellek gibi sistemler artık yok olmaya mahkum olacak. Yeni sistem Cloud System denilen, bulut bilişim servisleri olacak.

Teknolojiyi daha iyi yaşayabilmek dileğiyle…

 

 

Etiketler:,,, 20.194 views Okunma 22 Kas 2015

Yorumlar

Yorumlar(2)

Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.