Windows 10 Kullanımı ile İlgili Bilmeniz Gerekenler Neler?

Piyasaya çıktığı günden beri hakkında birçok söz söylenen Windows 10 için çok ilginç yorumlar var. Windows On hakkında o kadar fazla sözler söyleniyor ki, insanlar neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlamakta güçlük çekiyor. Şimdi sizlere Windows 10’u daha yakından tanıyabileceğiniz ve Windows On hakkında söylenenlerin ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu anlayabileceğiniz şekilde aktaralım. Windows On kısa zamanda çok sayıda kullanıcı kitlesine ulaştı. Bu sebepten dolayı yayılma hızı da eskisi kadar hızlı değil. Windows On işletim sistemi daha stabil bir hale geldi.

Windows 10 Her Zaman Ücretsiz mi Olacak?

En çok duyduğumuz yanlış bilgilerden birisi de bu söz. Windows ilk bir sene boyunca 7 ve 8.1 kullanıcıları için ücretsiz. Windows On’a yükseltilen cihaz ise ömür boyu kullanılabilecek. Yani bir sene sonra alacağınız bir cihaz ücretsiz olmayacak.

wd2

Temmuz 2016 Sonrası Ücretsiz Kullanım Olacak mı?

Temmuz 2016’dan sonra ücretsiz yükseltme seçeneği aktif olmayacak. Windows 10 satış ücretleri ise ev kullanıcıları için 119 Dolar, profesyonel kullanıcılar için ise 199 dolar olacak.

Windows 10 Uygulamaları…

Windows On ile birlikte gelen uygulamaların sistemden silinmesinin imkansız olduğu görüşü de büyük bir yanılgıdır. Windows 10 ile gelen ön programları kolaylıkla kaldırmanız mümkün.

Microsoft Hesabı

Windows On’da Microsoft hesabı olmadan giriş yapabilme özelliği vardır. İllaki bir Microsoft hesabına ihtiyacınız yok…

Otomatik Güncellemeler Kapatılabilir mi?

Windows On işletim sisteminde otomatik güncelleştirmeleri, ancak pro sürümü kullanırsanız kapatabilirsiniz. Onun dışında kapatmanız mümkün değil.

Wi-fi Sense Özelliği Nedir?

Wifi Sense özelliği en çok iftiraya maruz kalmış Windows On özelliğidir. Wifi sense ile wifi parolalarının dağıtıldığı büyük bir yalandır. Wifi Sense bağlanmak isteyen kişiye parolayı şifreli gönderir ve parolayı alan kişi parolayı okuyamaz. Bu harika bir özelliktir.

Etiketler:,,, 171 views Okunma 21 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.