Windows 10 işletim sistemi dil ayarları nasıl değişir?

Yeni bir işletim sistemi olan Windows 10’a alışma sürecindeyiz. Kullandığımız bu işletim sistemini, diğer işletim sistemlerinden ayıran birçok özellik var. Bu işletim sisteminde bir ayarı düzeltmek, belki de diğer işletim sistemlerinden çok farklıdır. Bu yüzden Windows 10 ile ilgili bir sorununuzu çözmeye başlamadan önce, eski işletim sistemlerinde yaptığınız yöntemleri yapmadan, internette ufak bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Windows 10 yükleyicilerinin bazıları, ekran menülerini ingilizce görmekten rahatsız. Bunu Türkçe’ye çevirmek isteyenler, ya bilgisayarına yeniden format atıyor, ya da internet üzerinden windows 10 dil paketi arıyor. Aslında bu kadar detaya girmenize gerek yok, sistem çok basit.

Şimdi sizlere çok kısa bir süre içerisinde Windows 10 işletim sisteminizin dil ayarlarını nasıl değiştireceğinizi anlatmaya çalışacağız.

İlk Olarak Start ( Başlat Menüsü ) tıklandıktan sonra, İngilizce dilinde iseniz Settings, Türkçe dilinde iseniz Ayarlar menüsüne tıklamanız gerekir.

win1

Ardından karşınıza çıkan ekrandan İngilizce ise Time & Language, Türkçe ise Zaman ve Dil seçeneğini seçmeniz gerekir.

win2

Sol menüden İngilizce ise Region & Language, Türkçe ise Bölge ve Dil seçeneği seçilir…

win3

İngilizce ise Add a Language bölümünden, Türkçe ise Dil Ekle bölümüne tıklamanız gerekmektedir.

win4

Gelen bölümden istediğiniz dil paketini seçip yükleyebilirsiniz. Windows yeniden başlatıldığı zaman, o dil aktif olacaktır.

win5

İşlemler bu kadar basit. Tüm bu işlemler sonrası, işletim sisteminizi istediğiniz dil ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows 10 ve diğer teknolojik gelişmeler ve kolaylıklar için sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sizlerde konu ile ilgili sorunlarınız olduğu zaman yorum bölümüne sorunlarınızı yazabilirsiniz.

Yorumlar

Yorumlar(1 )
    • Alican
      Alican Mart 19, 2016

      merhabalar oncelikle iyi geceler . ben kisa bi sure once kazakistandan laptop getirdim . sizin gosterdiniz gibi yaptim ama sadece bazilari degisti pc in kendi dili halen rusca denetim masasi vs. bu konu icin pc ye formatmi atmam gerekiyor yoksa baska bi ayari varmi windows 10 kullanicisiyim ? yardimci olursaniz sevinirim .. Tesekkurler ..


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.