Apple ios 9.3 Güncellemesi Geliyor! Night Shift Özelliği Nedir?
klj
Apple firması merakla beklenen 9.3 güncellemesi ile ilgili ön gösterimi yaptı. iOs 9.3 güncellemesi sürümünde ne gibi yeniliklerin olacağı merak ediliyordu. Apple firması, ios 9.3 ile ilgili public beta sürümünü de yayınladı. iOs 9.3 beraberinde mükemmel yenilikler getiriyor. iOS 9.3 güncellemesi ile birlikte, birden fazla kullanıcı desteği sağlanması, kullanıcılar için gelen en büyük yeniliklerden oldu. Bunun yanı sıra kullanıcılar için gelen bir önemli özellik ise Night Shift özelliği oldu. Night Shift özelliğinin ne olduğunu sizlere açıklayacağız.
Night Shift özelliği nedir?
 Apple iOs 9.3 güncellemesi ile birlikte gelen Night Shift özelliği, ekranınızın renk sıcaklığının ayarlanmasına yarayacak. iPad ya da iPhone cihazlarınız ile konum bilgisine dayalı bu ayarlamaları yapmak mümkün.
Peki Night Shift özelliği neden geldi?
Night Shift özelliğinin gelme sebebi, cihazınızın göz bebeklerinize daha az mavi ışık göndermesini sağlamak amaçlı… Teknolojinin gelişmesi ve akıllı cihazların hayatımızda önemli bir yer kaplamasının ardından, gün boyu akıllı telefonları ya da akıllı cihazları ile muhattap olan insanlar, uyku problemi yaşıyor. Bu problemi ortadan kaldırmak ya da daha az bir seviyeye indirmek için bilim adamları böyle bir teknoloji geliştirdi. Apple iOs 9.3 bu özelliği ile önemli bir adım attı.
Gelişen teknolojinin son modalarından birisi de ekranın renk sıcaklığı ile ilgili değişimler yapmak. Konuma göre havanın durumunu baz alıp yapılan değişikliklerin amacı, insan sağlığı. Bilim insanları ekranın renk sıcaklığı ile ilgili son zamanlarda yoğun çalışmalar yapıyor. Mac için önemli bir araç olan F.lux’un kullanım amacı da renk sıcaklığı. F.lux uygulamasının iOs versiyonu daha önce vardı. Apple firması, F.lux ile ilgili uygulamayı, bir kaç ay önce, özel API’ler kullanılıyor gerekçesi ile kapatmıştı. Artık F.lux özelliği, güncelleme ile birlikte, işletim sistemine entegre edilmiş bir şekilde karşımıza gelecek.
iOs 9.3 sürümü beraberinde farklı özelliklerde getiriyor. Bu özelliklerden birisi de özel notlar… Bazı özel notlarınız, Touch ID ile birlikte açmadığınız sürece açılmayacak. Bu da bize iOs 9.3 sürümünün güvenlik alanında da çalışılmış bir sürüm olduğunu gösteriyor.
Apple News size ait bir bölüm ile size yönelik haberler, yani haber tavsiyeleri sunacak. Haberleri yatay olarak görüntüleme şansınız da olacak.
CarPlay özelliğinde de değişimler olması muhtemel.
Sağlık uygulaması da geliştirilmesi muhtemel özelliklerden.
Apple firması bu sürümde eğitim odaklı işler de yapacak.
Şuan iOs 9.3 public beta versiyonunu isteyen kullanıcılar indirip deneyebilir.
iOs 9.3 sürümü ile ilgili tüm sorularınızı ve görüşlerinizi, yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.
Etiketler:,,,, 143 views Okunma 12 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.