Android Telefonlarda Chrome Kullananlar Tehlikede mi?

Android cihazlarda Chrome tarayıcı kullananlar için yeni bir tehdit var. Bazı hacker grupları, android telefonlarda Chrome tarayıcısını çalıştıran sistemde bir açık bulduklarını iddia ettiler. Bu iddia doğru mu değil mi henüz netleşmiş değil fakat doğru ise buna acil bir çözüm üretilmeli.

Android telefon kullanıcılarının en çok tercih ettiği tarayıcı olan Chrome ile ilgili gelebilecek böyle bir sorun, tüm kullanıcıları rahatsız edecektir. Android ve Chrome böyle bir güven kaybını kesinlikle göze almak istemez.

Tokyo’da geçtiğimiz günlerde düzenlenen PacSec konferansı kapsamında, bu güvenlik açığı konusunda uzun uzun anlatım yapan Guang Gong, durumun tehlike boyutundan bahsetti. Bu açığın hackerlar için telefonlarda tam yetki ile dolaşabileceklerini belirtti. Uzmanlar bu durumun önüne geçmek için yoğun bir çalışma başlatmış olmalı.

Android kullanıcıları girdikleri sitelere dikkat etmelidirler. Bu tehlikeli kodun telefona sızma durumunda, kötü niyetli hackerlar tam denetim ile cihaza erişim sağlayabilecekler. Yakın zamanda teknoloji devlerinin bu durumun önüne geçecek yazılımları üretmesi bekleniyor.

Google firması, açıklamalarında kendinden emin bir şekilde, güvenliği daha güçlü bir hale getirdiklerini vurguluyor.

Etiketler:,,, 50 views Okunma 14 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.