Son zamanların moda olan teknolojik cihazlarından akıllı saatleri incelememiz devam ediyor. Şimdi de sizler için, bu akıllı saatlerin en önde gelenlerinden Samsung Gear S2’yi inceleyeceğiz.
 Akıllı saat pazarının en iyilerinden olan bu ürün, incelerken bizi mutlu etti. Ürün birçok açıdan çok başarılı. Samsung Gear 2, üreticileri tarafından çok iyi tasarlanmış bir ürün olma özelliği taşıyor. Android Apple mücadelesinde, Android bir gol daha attı. Rakipler birbirlerine karşılıklı goller atmaya devam ediyor.
İki Farklı Modeli Var
Akıllı saat teknolojisi yeni yeni gelişmeye başladı. Akıllı saatler her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Akıllı saat teknolojisinde Samsung çok başarılı adımlar atmaya devam ediyor. Samsung Gear S2’de iki farklı modele sahip. Bunlardan birisi klasik diğeri de standart model. Her iki modelde de paslanmaz çelik gövde mevcut.
Standart modelde plastik saat kayışı kullanılırken, klasik modelde deri kayış kullanılmış. Standart model 47 gram ağırlığında, klasik model ise 42 gram ağırlığında. Yani klasik model, standart modele göre daha hafif. İki modelde 11.4 mm kalınlığında.
gear2
Fiyatı Ne Kadar?
Standart Samsung Gear S2 899 TL.
Klasik Samsung Gear S2 999 TL.
Ürünün fiyatları bu şekilde satışta.
Standart modelde gümüş ve koyu gri olmak üzere iki farklı renk seçeneği mevcut. Klasik model ise sadece siyah renkli modeli ile satışta. Kullanıcılar ürünün farklı renk seçenekleri olmamasından dolayı rahatız olabilir. Kıyafete göre renk seçimi yapacak olanlar bu durumda biraz zorlanacak.
Ürünün özelliklerini sayarken plastik kayış yazması, insanların aklında olumsuz bir düşünce bırakabilir. Bu sıradan bir plastik değil. Kalite konusunda çok başarılı.
Ürünün Teknik Özellikleri Nasıl?
Ürün, toza, kuma ve 1.5 metre derinliğe kadar dayanıklı. Ürün kalp ritim sensörüne sahip. Üründe ayrıca: jiroskop, akselerometre, ortam ışığı ve barometre sensörleri de mevcut. Bluetooth 4.1 özelliği Wi-fi ve NFC bağlantıları da üründe bulunuyor.
Üründe Tizen işletim sistemi var. Ürünün bir diğer özelliği ise, sadece Samsung telefonlar ile değil, diğer android bazı telefonlar ile de çalışabiliyor.
Depolama için 4 GB alan veren Samsung Gear S2 akıllı saat, 1 GHz Exynos işlemci hızına sahip. Ürün ram bellek boyutu ise 512 MB… Ürün kullanıma göre 3 güne kadar kullanım desteği sağlıyor. Ürün çok hızlı bir şekilde şarj olsa da, biz teknoloji meraklıları daha uzun ömürlü pil teknolojisi istiyoruz. Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük problemi, ürün şarjları.

Siz de bu ürün ile ilgili yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.