5G İnternet Hız Teknolojisi İçin Adım Atıldı… 5G internet bize neleri getirecek?

5G hızlı internet teknolojisi için dünya teknoloji devlerinden birisi olan Çin adım attı… 5G kablosuz internet sayesinde, internet hızı hayal bile etmekte zorlandığımız yerlere gelecek. Çin bu konuda, 5G kablosuz internet teknolojisi için araştırma ve testler yapıyor ve yakında gelişmeleri hepimiz net bir şekilde öğreneceğiz.

tiko

Çin, 5G hızlı internet konusunda Ar-Ge projelerine verdiği destek ile, internette 5G teknolojisi konusuna öncülük ediyor. Çin’e ait olan Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığının verilerine göre, 2020 yılına kadar 5G hızlı internet çalışmalarına devam edileceği, 2020 yılında ise 5G internet hızında hizmetin başlayabileceği söyleniyor.

Çin Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığının Başkanı Cao Şumin, bu yaptıkları Ar-Ge’nin amacını, küresel olarak 5G hızlı internet desteğini sağlamak ve bu konudaki işlerin önünü açmak olarak nitelendirdi.

5G internet teknolojisine geçiş işlemleri, mevcut şartlarda 2018’de bitecek ve 2020’de bizlere hizmet olarak sunulacak fakat bu tarih, ortak Ar-Ge projeleri ile daha erken bir vakitte de olabilir. Dünya artık 5G internet hızına hazır olsun. 5G internet ile teknoloji inanılmaz bir ileri adım atmış olacak.

Peki Nedir 3G, 4G, 5G

3G internet teknolojisi, internette 28 megabit bir hız sağlıyor. 4G teknolojisi ise internette 100 megabit bir hız sağlıyor. 5G hızlı teknolojisi için öngörülen rakam ise şaşırtıcı: tam 1000 Mega Bit…

Kullandığımız internet hızı önceki kullanımlarımızlar kıyaslanamaz bir hale gelecek. İnterneti şuan kullandığımızın çok daha fazlası bir hızla kullanacağız. Tabi adil kullanım noktası ya da internet kotalarının da kalkması gerekir. Şuan hali hazırda var olan internet adil kullanım noktası ya da internet kotaları 5G için çok yetersiz.

 

Etiketler:, 182 views Okunma 09 Oca 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.