Samsung Galaxy Note 5 İncelemesi ve Özellikleri… Samsung Galaxy Note 5 ayrıca parantez açılması gereken bir cihaz. Piyasada var olan cihazlar arasında zirvenin ortağı olan hatta çoğu zaman zirvede olan bu cihazı, enine boyuna inceledik. Bu cihazın tüm özelliklerini sizlerle paylaşacağız.
Samsung kullanıcılarını fazlasıyla sevindirecek bir cihaz ile geçtiğimiz aylarda Note 5’i piyasaya sürmüştü. Note 5 için, tercih edilebilecek kalitede bir telefon söylemleri her geçen gün artıyor. Fiyat olarak 2700 TL civarında satışta olan bu telefonu almak isteyenler, internetten her zaman olduğu gibi iyi bir fiyat araştırması yapmalılar, kampanya takip etmeliler.
Samsung Galaxy Note 5 herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilecek bir ürün. Ürünün üstün özellikleri onu benzersiz kılıyor. Note 5 kullanıcılarının da yorumlarına dayanarak bunları rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Tasarımı ile de muhteşem bir başarı sergileyen Note 5, metal malzeme görünümü ile dikkat çekiyor. Note 4 cihazında olan deri görünüm, yerini metalik görünüme bırakmış.
Note 5, 171 gram ağırlığı ile biraz ağır gibi görülse de, bu kadar büyük bir telefon bu ağırlık gayet ideal. Kalınlık olarak 7.6 mm olan Note 5, 5.7 inç büyüklüğünde. Bir önceki telefon olan Note 4’e göre daha hafif ve daha ince olma özelliğine sahip…
 Note serisinin en büyük farkı olan S-Pen özelliği, Note 5’de biraz daha farklı. Görünüm olarak değiştirilen S-Pen, artık üzerine basınca kendi kendine çıkma özelliğine sahip. Bunun dışında, aşırı farklılık getiren bir değişimi S-Pen’de göremedik.
 Ekranı Nasıl?
2K çözünürlük ile 1440 * 2560 piksel özellikli ekranı ile Note 5 gayet net bir ekran sunuyor. Super Amoled ekran sayesinde ve 518 ppi piksel yoğunluğu ile Note 5 ekran konusunda tam bir harika.
İşlemcisi sekiz çekirdekli olan bu canavar, 2.1 Ghz işlemci hızına sahip, 4 GB ram ile birlikte gayet yeterli bir ana bellek imkanı sunuyor.
Note 5 bataryası ile 3000 mAh seviyesinde. Dünya teknolojisinde yaşanan ilerlemeler, maalesef akıllı telefon bataryalarında, aynı hızda ilerlemiyor. Akıllı telefonların tüm özellikleri inanılmaz bir hızda büyüyor fakat batarya teknolojisi ortalama 1 gün yeterli oluyor, ya da olmuyor. Geliştiriciler buna çok dikkat etmelidir.
notem
Note 5 Kamera Özellikleri
Kamera Özellikleri ile her zaman adından söz ettiren Samsung firması, yine başarılı kamerası ile Note 5 kullanıcılarını da mutlu etti. Arka kamerada 16 megapiksel, ön kamerada 5 megapiksel özellik sunan Note 5, Live Broadcast özelliği ile de çarpıcı! Note 5’in bu özelliği ile youtube üzerinden canlı yayın yapabilirsiniz.
Ürünün teknik özelliklerini liste olarak yazalım.
İşletim Sistemi: Android 5.1.1
İşlemci: 8 Çekirdek, 2,1 GHZ
 Ekran: Süper Amoled, 5.7 inç 1440*2560 px
Grafil İşlemcisi: Mali – T760MP8
Ram: 4GB
 Cihaz genel anlamda çok iyi. Siz de yorumlarınızla bize destek verebilirsiniz. Görüşlerinizi lütfen yazınız.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.