iPhone son zamanlarda bir tabusunu yıkarak geniş ekranlı telefonunu piyasaya sürmüştü. iPhone 6 Plus, iPhone kullanıcıları tarafından çok sevilmiş ve geniş ekranlı telefon sürümlerinin gelecek serilerde de olması iPhone kullanıcıları tarafından talep edilmişti. Apple firması bu isteğe ne cevap verecek merak konusuyken, iPhone 7 modelinde geniş ekranlı bir telefon bekleniyor.

iPhone 7 modelinde wireless ile şarj olabilme özelliği söylentileri, iPhone kullanıcılarını fazlasıyla heyecanlandırdı. iPhone 7 görünüm olarak, iPhone 6 modeline çok benzeyecek. iPhone 7 karışımıza ince, daha az ağır, ve oval kenarlarla gelebilir…

iPhone tarz olarak farklı bir marka olduğu için, gelecek modeli tahmin yaparak kestirmek çok zor, burada yazanların tamamı bir öngörü, tabi bu öngörüler iPhone’nun geçmişte yaptıkları ile doğru orantılı olarak yazılmış durumda.

iPhone 7 ve iPhone 7 plus modelleri yine sırasıyla yaklaşık olarak 4.7 ve 5.5 inç büyüklüklere sahip olacak. Apple firması bu konuda büyük bir değişikliğe gitmez. Zaten Apple firması bir ürününü genelde bir sonraki üründe çok fazla değiştirmez.

ipo

iPhone 7 için uzmanlar tarafından ortaya atılan en önemli öngörü ise dokunmatik ekran oldu. Apple firması iPhone 7 tasarımında çok daha ileri teknoloji bir dokunmatik ekran kullanacak.

Akıllı telefon piyasasının iki dev rakibi Samsung ve Apple firmalarının çekişmesi devam edecek. İki firma teknolojik anlamda bir adım daha öne geçebilmek için adeta savaşıyor. Bakalım Apple firması iPhone 7 modeli ile bu savaşta bir adım öne geçebilecek mi? Yoksa Samsung’un muhteşem özellikli telefonu Note 5, hala piyasanın en iyisi olarak kalacak mı?

iPhone 7’de olması beklenen kablosuz şarj özelliğinin verimi yine merak konusu. iPhone bu modelinde çok farklı bir teknoloji sunmak istiyor. Apple firması geçmişte de fark yarattığı sürelerde insanlar tarafından sevilmişti.

Apple kullanıcılarının iPhone 7’den beklentileri ise beklenenin aksi yönde. iPhone’den yeni bir telefon modeli dışında, yeni bir işletim sistemi beklentisi olduğunu söyleyen kullanıcılar. iOs ile dar bir alana sıkışıp, belli başlı işlemlerin dışına çıkamamaktan sıkılmış durumda. Donanımsal olarak iPhone’dan gayet mutlu olan kullanıcılar, yazılım anlamında da biraz daha özgür olmak istiyor. Bakalım Apple firması bu görüşler karşısında ne söyleyecek?

Etiketler:,, 420 views Okunma 20 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.