iPhone 5S Özellikleri – Fiyatı – İnceleme… iPhone tutkunları bu telefon hakkında ne düşünüyor? iPhone 5s alınabilecek bir telefon mu?

IPHONE 5S ÖZELLİKLERİ:

Touch ID parmak izi sensörü: Iphone 5’in en büyük farklarından biridir. Ana ekran düğmesinin üzerine parmak ile dokunduğumuz zaman telefon açılır. Yani telefonu açmak için şifre yerine parmak izimizi kullanabiliriz. Parmak izi ile iTunes veya App Store’dan alışverişleri de onaylayabilirsiniz.

A7 ve M7 çipler: M7 yardımcı hareket işlemcisi iPhone 5s’in enerjisini daha verimli kullanmasını, ilk iPhone’un işlemcisine göre 40 kat hızlı 64 bit A7 çip ise uygulamalarda daha hızlı olmayı ve daha kaliteli grafiklere ulaşmamızı sağlar. Bu çipler ile sağlık uygulamaları daha başarılı hale gelmiştir. Adım sayabilme özelliği ile bu çipler ile sağlık uygulamaları daha başarılı hale gelmiştir. Adımlarımızı sayabilme özelliği de vardır.

8 megapiksel iSight kamera: Daha kaliteli fotoğraflar çekmeyi, arka arkaya fotoğraf çekebilmeyi ve ağır çekim video kaydı yapabilmemizi sağlar. Video kaydı sırasında fotoğraf çekme ve videolara konum bilgisi ekleme özelliği vardır. Flaş ortamdaki ışığa ve renklere göre otomatik algılama yapabilir.

Ultra hızlı kablosuz bağlantı: iPhone 5s tüm dünyadaki ultra hızlı kablosuz bağlantıları destekler.

Depolama boyutları: iPhone 5s, 16 GB ve 32 GB olmak üzere iki depolama seçeneği vardır. “GB” terimi gigabayt anlamına gelir. Ne kadar çok gigabaytımız olursa, iPhone’umuzda o kadar fazla uygulama, oyun, fotoğraf, HD video, müzik ve film depolayabiliriz.

Ekran: Çözünürlüğü yüksek büyük bir ekrana sahiptir. Önde parmak izine dayanıklı yağ tutmayan kaplama vardır. Birden fazla dil ve karakteri aynı anda görüntüleme desteği sağlar.

Facetime: Iphone 5S’te; Wi-Fi veya hücresel bağlantı aracılığıyla, iPhone 5s’ten FaceTime özelliğine sahip herhangi bir aygıtla görüntülü veya sadece sesli görüşme yapabiliriz.

Güç ve pil: Şarj edilebilir Lityum İyon pili sayesinde 10 saate kadar konuşma, 10 güne kadar bekleme, 40 saate kadar müzik dinleme süresi vardır. USB ile bilgisayar üzerinden şarj edilebilir.

Ağırlık ve boyutlar: 112 gram ağırlığındadır.

bess

Yükseklik: 123,8 mm (4.87 inç)

Genişlik: 58,6 mm (2.31 inç)

Derinlik: 7,6 mm (0.30 inç)

Ağırlık: 112 gram (3.95 ons)

Dış kaplama: Iphone 5’te sadece beyaz ve siyah renk alternatifi varken, 5S’te gümüş, uzay grisi ve altın rengi olmak üzere 3 renk vardır.

Ürün Fiyatı:

Ürün, internet sitelerinde değişken fiyat göstermektedir. İnternetten yapılacak iyi bir araştırma sonrası, ürün çok daha uygun fiyatlara alınabilir. Ürünün şuan internet üzerinde ortalama fiyatı 1600 TL civarlarında… 32 GB olan ürün ise 16 GB olan ürüne göre ortalama 200 TL kadar daha pahalı…

Simay Çulha / Efe Can Dağdeviren

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.