Apple iPhone 6S Artık Üretilmeyecek mi? Apple ne karar aldı? Apple son aldığı karardan sonra başka radikal kararlar alacak mı? Bu durum iPhone 7’nin çıkma habercisi mi yoksa başka bir sebebi mi var?
Apple firmasının, tahmin ettiği kadar çok satamadığı akıllı telefonu Apple iPhone 6S için radikal bir karar alması bekleniyordu. Bazı duyumlara göre Apple firmasının artık iPhone 5S modelini üretmeyeceği söyleniyordu. Apple firması sonunda net kararını verdi. Apple iPhone 6S üretimi düşürülecek.
Çoğu kişinin severek kullandığı telefon olan iPhone, 6S modeli ile hedeflediği satış rakamlarına ulaşamadı. Bunun sebeplerinin ne olduğu ise farklı bir tartışma konusu. Android telefonların teknolojik açıdan kendini çok geliştirmesi. Samsung’un kullanıcı beklentilerine cevap veren modelleri derken, iPhone telefonlar belki de eskisi kadar rağbet görmemeye başladı. iPhone telefonların kendine özgü bazı özellikleri ve özellik kısıtlamaları, bir de kullanıcılarını sınırlı bir alana sıkıştırmaları, kullanıcıları iPhone’dan uzaklaştırdı. Android telefonların kullanım kolaylığı ve kullanıcılarına sağladığı uygulama özgürlüğü ile, kullanıcılar Android telefonlara daha çok yöneldi.
Kulislerde dolaşan bilgilere göre, iPhone firması Apple iPhone 7 modelinde, bu tutumundan vazgeçecek ve kullanıcılarına daha fazla özgünlük tanıyacak. Yalnız bu söylentiler her iPhone modeli çıkarılırken ortaya atılır ve hiç gerçek olmaz. iPhone 7 modelinde de kesin bu durumlar gerçek olur diye çok fazla ümitlenmeyin.
rose
iPhone 6S satışlarının düşük olmasının bir diğer görüşü de şu: İnsanlar iPhone 6S değil de, iPhone 6 modelini tercih ediyorlar. Çünkü iPhone 6 ile iPhone 6S arasında çok fazla performans farkı yok fakat fiyat farkı var…
iPhone 7 ile ilgili ise, piyasada dolaşan haberlerin çoğu gerçeği yansıtmıyor.
İlerleyen günlerde iOs ve Android savaşı bize neleri gösterecek bekleyip göreceğiz. Android’in son zamanlardaki atağına, Apple firması bakalım ne yanıt verecek. Özellikle Samsung ve iPhone savaşı kızışacak mı bekleyip göreceğiz.
Bakalım iPhone bu durum karşısında başka radikal kararlar alacak mı? Bekleyip göreceğiz. Sizlerinde iPhone 6S ile ilgili yorumlarınız olursa, lütfen yorum kısmına yazınız…
iPhone ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.